Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O kąpielisku

Kąpielisko w Borównie czynne jest codziennie w godz. 10.00-18.00, i w tym czasie bezpieczeństwo kąpiących się osób chronione jest przez ratowników wodnych WOPR. Kierownikiem ośrodka jest kol. Zdzisław Trzciński, który urzęduje w budynku przy wejściu na teren kąpieliska. Telefon do Kierownika - 667 603 110.

W niedzielą w godz. 18.00-2.00 na terenie ośrodka organizowane są koncerty i dyskoteki.

W ciągu lata WOPR organizuje pokazy ratownictwa wodnego oraz kursy na uprawnienia związane z ratownictwem wodnym.

Woda w kąpielisku jest czysta, zdatna do kąpieli. Od wielu lat nie odnotowano przypadków zanieczyszczeń i skażeń biologicznych jeziora. Ze względu na koszty utrzymania czystości, infrastruktury sanitarnej i terenu oraz kadry obsługującej i zabezpieczającej obiekt, a także podatki i koszty dzierżawy wstęp na kąpielisko jest płatny.

Używanie grila i palenie ognisk w dni upalne i bez wiedzy Kierownika jest zabronione. Na teren kąpieliska nie wolno wnosić alkoholu, a osoby nietrzeźwe mają wstęp zabroniony.

Zapraszamy!