Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Notka prasowa 1

Rozwój infrastruktury ratownictwa wodnego w Borównie

 

Trwają prace dotyczące przebudowy i rozbudowy ośrodka Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Borównie. Obecne zaawansowanie prac szacuje się na ok. 30 %. Głównym wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TAXLAS Jerzy Nasiłowski Sp.J. z Torunia.

Przypominamy, iż zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013. Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego na projekt przeznaczył ponad 1.4 mln zł.

Główne elementy robót budowlanych to: • zagospodarowanie terenu, • przebudowa budynku portierni, • przebudowa budynku socjalnego, • przebudowa budynku konferencyjno - szkoleniowego z zapleczem socjalnym i budynku gastronomii, • przebudowa budynków magazynowych, • przebudowa budynku zaplecza socjalnego ośrodka oraz remont toalet, • budowa budynków letniskowych typu A i typu B [szt.5].

Głównym celem projektu jest rozwój infrastruktury ratownictwa wodnego poprzez rozbudowę Ośrodka Szkoleniowego WOPR w Borównie, szerzenie aktywnych postaw wśród mieszkańców i turystów regionu oraz wzbogacenie, upowszechnianie i udostępnianie zasobów przyrodniczych w województwie kujawsko-pomorskim. Poza tym zakłada się, że projekt będzie miał wpływ na rozwój turystyki dedykowanej w regionie oraz zapewni powszechny dostęp do walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych w województwie kujawsko-pomorskim.

Zmodernizowany ośrodek zostanie oddany do użytku w czerwcu 2015 roku.