Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wypożyczalnia sprzętu

W ośrodku funkcjonuje przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Można wypożyczyć kajak, łódkę lub rower wodny. Podczas pływania sprzętem wodnym założenie kamizelek asekuracyjnych jest obowiązkowe.

Dyżury ratowników

Kąpielisko zabezpiecza dwóch lub czterech ratowników wodnych wyposażonych w sprzęt ratowniczy i medyczny. Obecność ratowników na kąpielisku sygnalizuje flaga biała. Ochrona kąpiących się osób trwa od godz.10.00 do 18.00 każdego dnia.

O kąpielisku

Kąpielisko w Borównie czynne jest codziennie w godz. 10.00-18.00, i w tym czasie bezpieczeństwo kąpiących się osób chronione jest przez ratowników wodnych WOPR. Kierownikiem ośrodka jest kol. Zdzisław Trzciński, który urzęduje w budynku przy wejściu na teren kąpieliska. Telefon do Kierownika - 667 603 110.

W niedzielą w godz. 18.00-2.00 na terenie ośrodka organizowane są koncerty i dyskoteki.

W ciągu lata WOPR organizuje pokazy ratownictwa wodnego oraz kursy na uprawnienia związane z ratownictwem wodnym.

Woda w kąpielisku jest czysta, zdatna do kąpieli. Od wielu lat nie odnotowano przypadków zanieczyszczeń i skażeń biologicznych jeziora. Ze względu na koszty utrzymania czystości, infrastruktury sanitarnej i terenu oraz kadry obsługującej i zabezpieczającej obiekt, a także podatki i koszty dzierżawy wstęp na kąpielisko jest płatny.

Używanie grila i palenie ognisk w dni upalne i bez wiedzy Kierownika jest zabronione. Na teren kąpieliska nie wolno wnosić alkoholu, a osoby nietrzeźwe mają wstęp zabroniony.

Zapraszamy!