Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odszedł Śp. Stanisław Piński

Z głębokim żalem zawiadamiamy. że w dniu 13.04.2014 roku na wieczną wachtę odszedł przeżywszy 79 lat nasz wspaniały przyjaciel, kolega wzór dla wszystkich ratowników  Śp. Stanisław Piński.

Stasiu w 1977 roku był jednym z założycieli WOPR w Toruniu, czynnie przyczynił się do powstania WOPR Kujawsko Pomorskiego. Był długoletnim V-ce Prezesem Toruńskiego WOPR, członkiem zarządu Toruńskiego WOPR i Kujawsko Pomorskiego. Odznaczony wieloma medalami za działalność społeczną w WOPR. W latach osiemdziesiątych był wieloletnim Komendantem Komisariatu Policji Wodnej w Toruniu.

Postrzegany był jako wybitny specjalista w sprawach hydrologii szczególnie na rzece Wiśle, wielokrotnie służył pomocą i radą młodszym ratownikom.

Nie do przecenienia jest jego cenne uwagi dotyczące prognozowanych stanów wód na Wiśle. Sam jako Kierownik Ogniwa Prewencji na Wodach KMP w Toruniu wielokrotnie korzystałem z rad Stasia. Stanisław był bardzo pogodnym człowiekiem nigdy nie odmawiał pomocy do końca swoich dni był czynnym członkiem Toruńskiego WOPR.

Cześć jego Pamięci.

Wojciech Lewko

Prezes Toruńskiego WOPR

1% Podatku dla WOPR

Ratownicy WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ich rodziny i sympatycy wspierają działalność ratowniczą przez przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr KRS 0000110547 W ten sposób zgromadzone środki przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na wodach regionu kujawsko-pomorskiego

KDP PTTK

Komisja Działalności podwodnej PTTK
Komisja Działalności Podwodnej PTTK

Szkolenia odbywają się w systemie KDP/CMAS.
Instruktorem odpowiedzialnym za szkolenie jest Prz…

UBEZPIECZENIA DLA RATOWNIKÓW WOPR