Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PROBLEMÓW TROCHĘ MNIEJ – BORÓWNO JUŻ DZIAŁA

W wielu opracowaniach branżowych podkreśla się, iż kluczowym problemem w województwie kujawsko-pomorskim jest niewystarczająca ilość infrastruktury turystycznej w tym odpowiednio umiejscowionych baz noclegowych, parkingów leśnych, punktów i platform widokowych, drewnianych wiat, stołów i ław, pomostów komunikacyjnych, drewnianych kładek i innych elementów. Przyczynia się to, że wiele ciekawych pod względem przyrody, historii i kultury miejsc jest nadal niedostępna dla odwiedzających, a obecny sposób ich udostępniania niejednokrotnie powoduje znaczące szkody w przyrodzie i krajobrazie. Problemem jest również słaba promocja walorów turystycznych w województwie kujawsko-pomorskim lub niewystarczająca informacja turystyczna.
Obecnie możemy powiedzieć, iż dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej problemów z bazą turystyczną mamy trochę mniej. Dzięki dotacji z UE na poziomie 1,45 mln zł  oraz WFOŚiGW – 400 tys. zł wyremontowano ośrodek WOPR w Borównie i przygotowano dodatkowe miejsca noclegowe oraz wypoczynkowe.
Celem głównym przedsięwzięcia jest promowanie walorów przyrodniczych poprzez rozbudowę i modernizację ośrodka szkoleniowego WOPR w województwie kujawsko-pomorskim. Operator ośrodka zakłada, iż promocja walorów turystycznych Województwa odbywać się będzie poprzez udostępnienie obszarów chronionych i tym samym umożliwienie ludności bezpośredniego obcowania z naturą w celu rozpropagowania idei ochrony przyrody i środowiska naturalnego.

1% Podatku dla WOPR

Ratownicy WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ich rodziny i sympatycy wspierają działalność ratowniczą przez przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr KRS 0000110547 W ten sposób zgromadzone środki przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na wodach regionu kujawsko-pomorskiego

KDP PTTK

Komisja Działalności podwodnej PTTK
Komisja Działalności Podwodnej PTTK

Szkolenia odbywają się w systemie KDP/CMAS.
Instruktorem odpowiedzialnym za szkolenie jest Prz…

UBEZPIECZENIA DLA RATOWNIKÓW WOPR